SERWUS - HOTELOWE WYKŁADZINY DYWANOWE

STRONA GŁÓWNA ===> Serwus - hotelowe wykładziny dywanowe  str. 1, 2, 3

Wykładziny polipropylenowe niestety elektryzują się oraz są mniej odporne na uszkodzenia, ponieważ pod wpływem nacisku włókna trwale łamią się i odkształcają. Pokryta podłoga w obiektach hotelowych tego typu wykładziną szybko traci walory estetyczne. Jego dodatkową zaletą jest atrakcyjna cena. Wykładziny zrobione z polipropylenu stosowane są najczęściej w obiektach o niższym standardzie, hotelach jedno lub dwu gwiazdkowych. 

Wykładziny poliestyrenowe są miękkie i przyjemne w dotyku. Przez dłuższy czas zachowują pierwotne właściwości, nie tracą koloru ani kształtu. Stanowią bardzo dobrą izolację cieplną. Ze wszystkich wykładzin dywanowych poliester jest najtańszym, ale i najmniej wytrzymałym materiałem. 

Wykładziny akrylowe mają cechy podobne do wykładzin wełnianych, są miękkie, sprężyste i elastyczne z tą różnicą, że wytwarzane są z tworzywa sztucznego. Charakteryzują się podobną miękkością oraz sprężystością co wełna, jednak są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Ponadto nie elektryzują się, są trudno zapalne oraz odporne na działanie promieni słonecznych.

 

Wykładzina dywanowa w recepcji na schodach Wykładzina dywanowa w płytkach

Wykładziny z włókien mieszanych to połączenie wełny z poliamidem lub z polipropylenem lub poliamidu z polipropylenem. Używane są do wszystkich pomieszczeń w zależności od użytych włókien. W wykładzinach hotelowych wełnę miesza się z poliamidem, który zapewnia pokryciu podłogowemu niezbędną trwałość. Mieszanki 80% wełny i 20% poliamidu są tak samo efektowne, jak wykładziny czysto wełniane o podwyższonej wytrzymałości, jednak koszt ich zakupu jest niemal dwukrotnie niższy. Wykładziny wełniane z domieszką poliamidu stosowane są w obiektach luksusowych i prestiżowych o bardzo wysokim standardzie. 

Wykładziny hotelowe produkowane są w rolkach o szerokości 3, 4 i 5 metrów. Ciekawym rozwiązaniem są wykładziny dywanowe w płytkach. Najczęściej płytki dywanowe dzieli się na: pętelkowe (boucle lub level loop) oraz cięte (welurowe i saxon). Zaletą tego typu wykładzin jest przede wszystkim szerszy wachlarz możliwości aranżacyjnych i montażowych niż wykładzin w rolkach. Dużym atutem jest łatwość wymiany poszczególnych elementów bez konieczności zakłócania ruchu w obiekcie hotelowym. Podłogę z płytek można w każdej chwili ściągnąć i przenieść w inne miejsce bez konieczności zrywania i zniszczenia wykładziny. Istotne są również mniejsze utrudnienia w czasie przewozu spowodowane mniejszymi wymiarami paczek z płytkami. Kolejną istotną zaletą jest zdecydowanie mniejszy odpad, wynoszący od 3% do 10% w zależności o wielkości pomieszczenia oraz ilości zastosowanych kolorów i wzorów. Bogatą ofertę wykładzin dywanowych w płytkach przeznaczoną dla hoteli posiada firma Gradus. 

Obszerną ofertę wykładzin hotelowych posiada firma Serwus Sp. z o. o z Piastowa, dystrybutor wykładzin dywanowych. W swojej ofercie ma wspomniane już wcześniej wykładziny hotelowe firmy Maltzahn, Anker, Beaulieu, Gradus i wiele innych. W ofercie znajdują się wykładziny w każdej dostępnej kolorystyce i zróżnicowanym wzornictwie. Firma oferuje także profesjonalny i kompleksowy montaż wykładzin hotelowych metodą klejenia i podwójnego klejenia oraz systemem naciągów. Każdy klient może liczyć na kompleksowe porady, doradztwo techniczne, profesjonalny montaż i serwis, a także przygotowanie podłoża pod wykładzinę dywanową.


tekst: Andrzej Witkowski
konsultacja merytoryczna:

Piotr Małecki (Serwus Sp. z o .o.)


str. 12, 3