BAZA NOCLEGOWA W MAROKU

STRONA GŁÓWNA ===> BAZA TURYSTYCZNA ===> NOCLEGI ===> Baza noclegowa w Maroku str. 1, 2

Maroko posiada duży wybór obiektów noclegowych takich jak: ekskluzywne riady, hotele, kwatery prywatne i kempingi, które można dopasować do własnego gustu i posiadanych pieniędzy.


BAZA HOTELOWA 

Turyści przybywający do Maroko mają do wyboru ponad 600 hoteli o różnym standardzie. Najbardziej popularne wśród turystów są skategoryzowane obiekty noclegowe. Są to hotele odpowiednio skategoryzowane i oznaczone od pięciu gwiazdek do jednej gwiazdki, a ich liczna jest dość regularnie weryfikowana przez organizacje turystyczne. Każda ilość gwiazdek odpowiada pewnym standardom i kryteriom takim jak np., rozmiar obiektu noclegowego, wyposażenie i dodatkowe udogodnienia. 

W Maroko jest dużo obiektów hotelowych, ale te najbardziej popularne wśród turystów są stosunkowo niedrogie, ale nastawione na obsługę grup zorganizowanych. W sezonie marzec-maj oraz listopad - październik mogą wystąpić problemy ze znalezieniem odpowiedniego noclegu. Na wybrzeżu najtłoczniej jest latem, a w Marrakeszu niemal przez cały rok, zwłaszcza podczas ferii szkolnych i wakacji.

Hotel Royal Atlas Agadir
Wnętrze hotelu Kenzi Menara Palace
 w Marrakeszu
   


LUKSUSOWE HOTELE

Hotele pięciogwiazdkowe to luksusowe obiekty ze wszelkimi udogodnieniami, za które płaci się odpowiednio wysoką cenę. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie obiekty jak: Kenzi Menara Palace, czy Atlantic Palace budowane w typowo marokańskim stylu. Ciekawostką jest też luksusowy hotel Sofitel Agadir Royal Bay w Agadirze, który zbudowany został na wzór marokańskiej kazby. Te najbardziej luksusowe, jak np.: La Mamunia w Marrakeszu, czy Royal Mansour w Casablance, przypominają pałace, w których turyści mogą się poczuć jak członkowie rodziny królewskiej. 

Luksusowe pokoje w hotelach pięciogwiazdkowych posiadają łazienkę, klimatyzację, telewizję satelitarną, sejf i mini barek. W hotelach tych są baseny o różnej wielkości i kształcie, hammamy, salony SPA i obiekty sportowe w postaci boisk do siatkówki czy korty tenisowe. Niekiedy luksusowy hotel położony jest w pobliżu pola golfowego lub pole golfowe posiada. Źródłem ciekawych smaków są restauracje główne, restauracje a la carte oraz najróżniejsze, bary i kawiarnie. 

Jeszcze niedawno wiele obiektów pięciogwiazdkowych, było nimi wyłącznie z nazwy pod względem wyposażenia i poziomu usług. Jednak sytuacja ta uległa znacznej poprawie. Obecnie najwięcej obiektów pięciogwiazdkowych znajduje się w Marrakeszu, a następnie w Agadirze. Nie brakuje ich także w Casablance, Tangerze i Fezie. Do najpopularniejszych obiektów pięciogwiazdkowych w Agadirze zalicza się: dwa luksusowe hotele Sofitel Agadir Royal Bay Resort i Sofitel Agadir Thalassa Sea & Spa, niedawno otwarty hotel Riu Palace Tikida, a także hotel Royal Atlas i Atlantic Palace. W regionie Saidia skupiają się pomału wysokiej klasy hotele sieciowe z rewelacyjnym zapleczem sportowym. Należą do nich Iberostar z obiektem Iberostar Saidia oraz sieć Be Live z hotelem Be Live Grand Saidia.    


POPULARNE HOTELE

Obiekty cztero i trzygwiazdkowe oferują przyzwoity standard, czyli pokoje z łazienkami, restauracje i baseny. Tego typu obiekty popularne są wśród gości, którzy przyjechali na wycieczkę lub wypoczynek organizowany przez biuro podróży. Niektóre hotele trzygwiazdkowe zapewniają naprawdę wysoki standard, a ponadto można w nich wykupić opcję all inclusive. 

Oprócz sklasyfikowanych obiektów w Maroko działa około 1000 niesklasyfikowanych. Przeznaczone są dla najbardziej oszczędnych turystów. Usytuowane najczęściej w medynach dużych miast. Obiekty tego typu to przeważnie stare kamienice, które posiadają niewiele udogodnień. Gość może liczyć wyłącznie na nocleg w skromnym pokoju bez łazienki, klimatyzacji i ogrzewania. Zdarza się że niektóre pokoje nie mają okien, w innych okna wychodzą na place lub uliczki medyny. 

Obiekty najniższej kategorii można znaleźć w medynach, jednak ich sąsiedztwo może być różne. Najtańszy nocleg można znaleźć w małych pensjonatach, podobnych obiektów do hoteli, najczęściej ze wspólnymi łazienkami, czasem też bez ciepłej wody i pryszniców.

str. 1, 2