DUBAJ - RAJ DLA BOGACZY

STRONA GŁÓWNA ===> MIEJSCA ===> AZJA ===> Dubaj - raj dla bogaczy  str. 1, 2, 3, 4

PALMA DŻUMAJRA

Palma Dżumajra (Palma Jumeirach) reklamowana jako „ósmy cud świata” ma charakter bardzo ekskluzywny z licznymi atrakcjami turystycznymi, luksusowymi hotelami i kompleksami mieszkalnymi. Jak sama nazwa wskazuje cały projekt to kształt drzewa palmowego wraz z otaczającym go falochronem. Przy wjeździe na wyspę (u podnóża pnia) wybudowano kompleks Dubai Pearl – czyli wieżowce zawierające hotele, apartamenty i przestrzeń biurowo-handlową. Zabudowa wyspy wciąż się zagęszcza. Docelowo mają także powstać mariny, restauracje, kompleksy mieszkalne i centra handlowe oraz obiekty rekreacyjno-rozrywkowe. Z dwukilometrowego pnia wyrasta 16 liści, z których każdy ma półtora kilometra długości. Na liściach palmy powstają ekskluzywne domy letniskowe z dostępem do morza. Jednym z jego właścicieli został Dawid Beckham. Nie zabraknie też luksusowych hoteli znanych sieci. Mają one powstać na długości pnia i na okalającej palmę koronie. Na samym czubku wyspy, w samym środku otaczającej ją korony znajduje się hotel Atlantis The Palm – jeden z najbardziej luksusowych obiektów na świecie. 

Luksusowy Hotel Atlantis na wyspie Palma Dżumeira
foto: Wojciech Witkowski
Kolej jednotorowa Monorail
foto: Wojciech Witkowski

Po Palmie Dżumejra jeździ Palm Monorail - nowoczesna naziemna kolej jednotorowa. która łączy podnóże wyspy z hotelem Atlantis The Palm. W przyszłości kolej połączy się z metrem i powstaną stacje pośrednie. Docelowo planuje połączyć się wyspę z lotniskiem i resztą częścią miasta. Atrakcje turystyczne przyciągają wielu turystów z całego świata. Na szczególną uwagę zasługuje piękne wybrzeże Atlantyku, majestatyczne góry Atlas, Sahara, orientalne miasteczka, arabskie wioski, a także otwarte i gościnne nastawienie mieszkańców do gości z zagranicy. Atrakcje turystyczne przyciągają wielu turystów z całego świata. Na szczególną uwagę zasługuje piękne wybrzeże Atlantyku, majestatyczne góry Atlas, Sahara, orientalne miasteczka, arabskie wioski, a także otwarte i gościnne nastawienie mieszkańców do gości z zagranicy.

HOTEL ATLANTIS

Na sztucznej wyspie Palma Dżumaira w Dubaju znajduje się luksusowy hotel Atlantis The Palm. Ten niezwykły obiekt jest nie tylko miejscem noclegu dla najbogatszych gości, ale także celem podróży turystów z całego świata. Uroczyste otwarcie hotelu napewno przeszło do historii bowiem towarzyszył mu najdroższy pokaz sztucznych ogni i popisy największych światowych gwiazd: Kylie Minoque, Roberta De Niro i Oprah Winfrey. 

Utrzymany w różowej tonacji hotel, znajduje się na wprost, na falochronie otaczającym wyspę. Należący do sieci hotelowej Atlantis Kerzner International Resorts, składa się z dwóch 22 piętrowych wież (z windami) połączonych ze sobą „mostem” tworzącym łuk w arabskim stylu. Sam obiekt jest gigantyczny, bowiem zajmuje powierzchnię 46 hektarów. Znajduję się w nim ponad 1500 pokoi, 17 restauracji i barów. Wszystkie pokoje umieszczone są w centralnej części hotelu z imponującymi widokami na Zatokę Perską. Im wyżej tym bardziej ekskluzywne stają się pokoje, salony, apartamenty i restauracje hotelowe. Nowoczesne SPA mieści się na dwóch kondygnacjach i ma 2 tys. metrów powierzchni. Równie imponująca jest hotelowa plaża – długa na 1,5 km z piaskiem o najwyższej miękkości. 

Atlantis The Palm to nie tylko sam obiekt hotelowy, ale także znajdujący się w nim Aquaventure - jeden z największych na świecie parków wodnych ze zjeżdżalniami, rzekami i bystrzami o łącznej długości ponad 2 km. Największe wrażenie robi monumentalna budowla Ziggurat ze swoimi zjeżdżalniami. Jedna z nich biegnie szklanymi tunelami przez gigantyczne akwarium do laguny pełnej rekinów. Z kolei „Dolphin Bar” to wielkie delfinarium o powierzchni 4,5 h, w której zamieszkują delfiny, specjalnie sprowadzane z Wysp Salomona i inne morskie zwierzęta. Największe wrażenie robi główna sala akwarium gdzie można podziwiać piękno podwodnego świata. Opodal akwarium znajduje się specjalny tron z nazwą hotelu, na którym można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Jest się czym pochwalić wśród znajomych, bowiem nie każdy może na własne oczy zobaczyć ten wyjątkowy hotel. Doba w tym ekskluzywnym kurorcie w jednym z apartamentów jest droższa… od nowego samochodu. Jest to zdecydowanie jeden z najdroższych hoteli w Dubaju i całych emiratach.  


str. 1, 2, 3, 4