DUBAJ - RAJ DLA BOGACZY

STRONA GŁÓWNA ===> MIEJSCA ===> AZJA ===> Dubaj - raj dla bogaczy str. 1, 2, 3, 4

BURDŻ AL ARAB

Burdż al–Arab (Wieża Arabów) kształtem przypomina lekko wygięty żagiel, ma 321 m wysokości i jest najwyższym budynkiem hotelowym świata. Zewnętrzna warstwa z teflonu i włókna szklanego w ciągu dnia przybiera jaskrawobiały kolor, nocą natomiast zachwyca grą różnokolorowych świateł. Ponieważ obiekt stoi na sztucznej wyspie oddalonej o ponad 280 m od brzegu, z daleka wygląda jakby unosił się nad wodą. 

Hotel składa się z 27 pięter i oferuje zakwaterowanie w 202 dwupoziomowych i luksusowych apartamentach, z wygodami, o jakich przeciętny gość nawet nie marzy. Wszystkie zostały luksusowo urządzone z ogromnym przepychem. Oprócz tego do dyspozycji gości może być własny lokaj, osobisty kucharz oraz szofer za kółkiem białego Rolls Roycea, a nawet helikopter z pilotem. 

Goście mijający próg hotelu wkraczają do wielkiego, wysokiego na 180 m holu, przyozdobionego złotymi kolumnami i fontannami. Na szczególną uwagę zasługuje wspaniale zdobione wnętrze: złote żyrandole, dywany w najróżniejsze wzory, złote i srebrne dekoracje, marmury sprowadzane z Włoch i cuda najnowocześniejszej techniki. Wiele dekoracji jest ze złota, bowiem powierzchnię 1,6 tys. m2 pokryto 24-karatowymi płatkami tego kruszcu. Wewnątrz hotelu znajduje się sztuczny wodospad oraz unikatowa instalacja składająca się z płonących kul umieszczonych na 8-metrowych kolumnach. Jedną z atrakcji jest super szybka zewnętrzna winda, poruszająca się z prędkością 6 m na sekundę.

Luksusowy hotel Burdż al-Arab
foto: Wojciech Witkowski


   

Na terenie hotelu znajdują się liczne restauracje oraz bary. Część restauracji znajduje się na najwyższych piętrach budynku skąd można podziwiać gwiazdy i okolice, a część pod poziomem morza, gdzie przez specjalne szklane ściany widać życie podwodnego świata. Na szczególną uwagę zasługuje restauracja „Al Hamra” gdzie można podziwiać piękne akwarium z żywą rafą koralową i najróżniejszymi gatunkami ryb i zwierząt morskich. Na górze warto odwiedzić Skyview Bar, z którego podziwiać można imponujące widoki na Wyspy Palmy i Wyspy Świat. 

W budynku oprócz standardowych pomieszczeń takich jak basen czy salon SPA znajduje się także: platforma widokowa, lądowisko dla śmigłowców oraz kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową. Ten luksusowy hotel polecany jest przede wszystkim najbogatszym gościom z grubym portfelem, którzy pragną zaznać prawdziwego luksusu. Dla przeciętnego turysty ceny oferowanych tam noclegów i produktów mogą spowodować u niektórych lekki zawrót głowy. Jedynym rozwiązaniem aby znaleźć się wewnątrz hotelu, jest zarezerwowanie stolika w jednym z barów lub restauracji, w którym też ceny są wysokie. Nie pozostaje nic innego jak tylko zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle tej wyjątkowej budowli.

tekst: Wojciech Witkowskistr. 1, 2, 3, 4